Registrácia Prihlásenie


Zabudnuté heslo

Editácia udajov
Vyhľadávanie
SDV Newsletter

Prihláste sa k odoberaniu SDV Newslettera.
Aktuálne novinky Vám budeme zasielať na zadanú e-mailovú adresu.

Partneri

fazula.sk

kamzavinom.sk

O projekte SDV.sk

SDV.sk – Slovenská databáza vín

V poslednom období sa veľa  hovorí o slovenských vinároch a vínach, a to nielen u nás doma na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ich úspechy na medzinárodných súťažiach sa stávajú takmer pravidlom. Ak by ste však mali záujem získať o nich viac informácií, zistíte že ich nie je veľa a sú roztrúsené po celom internete. Aj Vy sa pýtate, prečo tieto informácie nemôžu byť dostupné na jednom mieste? Tu vznikol ambiciózny nápad vytvoriť internetový portál, ktorý bude prezentovať všetkých slovenských vinárov a ich vína. Jednoducho vytvoriť DOMOV pre slovenské vína.

Informačný portál Slovenská databáza vín – SDV.sk začal svoju prevádzku v júni 2014. Cieľom  je dať rovnaký priestor na prezentáciu veľkým vinárstvam, ktoré investujú nemalé finančné prostriedky do marketingu, ale aj malým vinárom, ktorí sa snažia vyrábať kvalitné vína, o čom svedčia aj výsledky na vinárskych súťažiach. Umožniť vinárom vytvoriť si vlastný profil vinárstva, pridávať si nové vína a ocenenia k svojmu vinárstvu jednoducho, rýchlo, intuitívne a navyše bezplatne, to je koncept, s ktorým chceme osloviť vinárov všetkých vinohradníckych oblastí na Slovensku.

Cieľom portálu SDV.sk je poskytovať:

     -  bezplatnú prezentáciu vinárov a vinárstiev, ktorí majú sídlo na území Slovenskej republiky (ďalej len SR)

     -  bezplatnú prezentáciu vyrobených vín z hrozna  dopestovaného na území SR

     -  podnetnú a priateľskú komunikáciu medzi ľuďmi za účelom spoznávania slovenských vín a výmeny svojich názorov a skúseností

     -  informácie o možnostiach ochutnania a zakúpenia slovenských vín

     -  komplexné informácie o slovenských vínach aj ľuďom mimo hraníc SR

     -  podporu pre rozvoj vinohradníctva a vinárstva v SR

Víno sa označuje ako božský nápoj a počiatky jeho výroby sú takmer tak staré, ako ľudstvo samotné. Víno je ale alkoholický nápoj, ktorý môže byť príčinou závažných ochorení, ak sa konzumuje v nerozumnej miere. Avšak, ak sa vychutnáva inteligentne, môže prispieť k zdraviu a dobrej nálade. Taktiež je to prostriedok spoločenského kontaktu a konverzácie. Pestovanie kultúry vychutnávania vína na Slovensku je cesta, po ktorej chceme ísť.

Vrámci projektu SDV chcem spojiť moje odborné skúsenosti v oblasti databáz a dátových analýz a moje nadšenie malokarpatského hobby-vinára, ktorý sa snaží vyrábať chutné víno pre svoju radosť a rád sa o ňu podelí so svojimi priateľmi. Hoci žiadna internetová stránka nenahradí ten pôžitok ochutnať pohár dobrého vína, verím že SDV.sk Vám výrazne pomôže spoznať „svet“ slovenských vín. Úprimne sa teším na spoznávanie nových vinárov a priaznivcov vína, či už osobne alebo prostredníctvom vytvorených profilov na SDV.sk.

 

Ing. Ivan Fekete

gestor projektu SDV.sk